Puppet show - UUS!!!

Legendi kohaselt mänguasjad talletavad kõik, mis nende ümber toimub. Näiteks laste mängurõõmu, kui nendega mängitakse või jõulumeeleolu kinkide avamisel. Te olete grupp selgeltnägijaid, kes proovivad lahendada 10 aastat tagasi kadunud lapse saladuse. Ainsateks tunnistajateks, tollest saatuslikust päevast, on nukud. Niipea, kui te sündmuskohale jõuate, hakkavad asjad juhtuma...

Raskusaste: 3.5 (keskmine)

Mängijate arv: 2-5

Ükskord Toykos - 指詰め

Yubitsume (指詰め) on Jaapanis yakuzade kasutuses olev rituaal, mille käigus isik amputeerib terava noaga oma väikese sõrme liigese kohalt. See on viis vabandada yakuza koodeksi vastu eksimise või hierarhias kõrgemal seisva ülemuse alt vedamise korral.

Te võtsite yakuza bossilt laenu, et teha teoks oma unistus ja avada Tokyo parimasse piirkonda oma enda sushi restoran. Paraku äril läks halvasti ning te ei suutnud võlga tagasi maksta. Teid võeti kinni ning lukustati päevi näinud pesuruumi. Kell 24:00 jõuab sinna Yakuza boss ja võla katteks peate sooritama yubitsume. Kas teil õnnestub 60 minutiga põgeneda või jääte oma sõrmest ilma…

Raskusaste: 3.0 (keskmine)

Mängijate arv: 2-5

Hullu kelder 2 - garanteeritud närvikõdi

Enamik teavad seda baari. Võibolla ei mäletata nime, ent umbkaudselt teatakse, kus see asub. „Hullu kitse“ baar jääb keskuse ja linna vaesama osa piirile. Käes on hiline öötund. Suurem osa baare ja pubisid on juba suletud. Samas Teie seltskonnal on sakk sees ja keegi veel magama minna ei taha. Kuigi liiguvad kõlakad, et hullus kitses käib kahtlane kontingent, otsustate siiski sealt läbi astuda. Tuleb välja, et baar on igati ontlik. Taustaks mängib mõnus jazz muusika. Lauad on puhtad ja korralikud. Joogivalik on lai. Ehkki on pisut kummaline, et te olete ainsad kliendid. Leti taga seisab pikk sihvakas baarmen, kelle näol ilutseb laiaks venitatud irve. Külm judin käib üle selja. Enne kui te jõuata otsa ringi keerata ja baarist lahkuda, on baarmen teile tervitusnapsi välja valanud. Keeldumine oleks liialt jäme. Seega otsustasite viisakusest märjukese vastu võtta ja seerjärel edasi liikuda. Paraku muutub pilt ebamääraseks ja uduseks. Te ärkate Hullu keldris...

Raskusaste: 5.0 (väga raske)

Mängijate arv: 2-6

Põrguväravad - rännak keskaega

On aasta 1552. Sind ja sinu seltsilisi süüdistatakse ateismi levitamises. Kohaliku katoliku kiriku kõrgemad pead lasevad teid kinni nabida ning pokri pista. Läbi kambri seinte kuulete, et 60 minuti pärast toimub teie avalik hukkamine ning te otsustate veel teha viimased jõupingutused, et sellest kõigest elusana välja tulla. Järgneva 60 minuti jooksul avastate, et kirik varjab süngeid ja võikaid saladusi, mida kaitstakse oma elu hinnaga. Kas suudate enne timuka jõudmist tuua need saladused päevavalgele ja valesüüdistused ümber lükata?

Raskusaste: 3.5 (keskmine)

Mängijate arv: 2-5

Escaperi online challenge

Escaper challenge on närvekõditav 16 tasemest koosnev online mäng, mille läbimiseks tuleb kasutada oma halle ajurakke. Mängutase on väga raske ja ajuragistamist jätkub mitmeks päevaks. Ainult 2 meeskonda on selle lõpuni teinud. Kui soovite saada vihjeid, siis kirjutage meile facebooki või meilile. NB! Veebimõistatused on mõeldud arvutis mängimiseks ja soovitatav on kasutada Firefox veebilehitsejat. Mängu koostas Renee Säks.

OLNUD MÄNGUD

Natside Salapunker - kaalul on Euroopa tulevik

Kevad 1945. Tüüringi liidumaa, Saksamaa. Liitlaste vaevaline luuretöö on viimaks vilja kandnud. Natside salajase maa-aluse punkri ja tuumapommi Wunderwaffe asukoht on kindlaks määratud. Tuleb otsustavalt ja kiiresti tegutseda. Eesootava erioperatsiooni käigus tuleb relvalaadungi kasti peitununa pääseda punkrisse ning transportida Wunderwaffe sealt ohutult välja. Operatsiooniks ettenähtud 60 minuti jooksul tuleb anda endast kõik, sest kaalul on Euroopa tulevik.

Raskusaste: 4.0 (raske)

Mängijate arv: 2-5

Vova sünnipäev - elu suurim seiklus

Taaskord oli kätte jõudnud aasta tippsündmus - Vladrimiri ehk Vova sünnipäev. Kingitusega, nagu ikka, polnud vaja õnneks suurt vaeva näha. Vova on ju vana "kõri". Pudel põues astusin trepikoja uksest sisse. Sealt edasi läks asi iga hetkega aina kummalisemaks. Esiteks jäi mulle ukselink pihku, seejärel kukkus uks hingedelt, siis komistasin ja kukkusin pudeli katki. Õnneks oli lift all ja ei pidanud märja hõlmaga trepikojas kaua passima. Vajutasin number "2"... edasisest mäletan vaid kahte kummalist nime, Ants Mutter ja Mati Mehaanik. Kohtumiseni Vova sünnipäeval!

 

Trailer


 

Täispikk mäng

Hullu kelder - garanteeritud närvikõdi

Õrn karjatus äratas väikese poisi unest. Hiirvaikselt hiilis ta oma toa ukseni ja lükkas selle kergelt irvakile. Poolhämaras esikus seisis pikka kasvu kõhetu kuju. Ta oli varjus, seljaga poisi poole ning maalis veripunase värviga põrandale. Hirmunud poisike lipsas kähku voodisse ja teeskles, et ta magab. Sammud lähenesid. Magamistoa uks lükati lahti. Pikka kasvu mees astus tuppa ja kriipis midagi seinale, pugedes seejärel voodi alla. Poiss ajas silmad vidukile ning proovis lugeda seinale kirjutatut. Pime oli, aga silmad hakkasid tasapisi sellega harjuma - lõpuks piisavalt, et tähed kokku veerida. Ta luges: "Ma tean, et sa oled üleval.” Samal hetkel tundis poiss valusat torget südames... Mees võpatas ja avas silmad. See oli olnud kõigest uni. Alt korrusel kostis aga ühtäkki ebainimlikku oigamist. Ta tõusis üles ning läks trepist alla. Hääled muutusid keldrile lähenedes üha valjemaks. Ta oli vist unustanud. Ta oli unustanud keldri ukse lahti. Mees lükkas krägiseva ukse külma rahuga kinni ja sulges selle tabalukuga. Vaikus...

 

Trailer

Peldik - midagi omanäolist

Sõidad kuumal suvepäeval sõbraga Pärnu randa. Päike paistab, autoraadiost kostuvad sinu lemmiklaulud, mõttes mõlguvad pruunid päevitunud kehad. Hinges on kirjeldamatu rahulolu, justkui oleksid äsja astunud sisse paradiisi värvatest. Elu on ilus. Äkitselt on aga eikusagilt taevasse ilmunud tumesinised rünksajupilved ning hetk hiljem hakkab oavarrest kallama. Nagu sellest veel vähe oleks ütleb sõber, et kütus on otsakorral ja lähima tanklani pole lootust jõuda. Pöörate maanteelt maha esimese ettejuhtuva teeotsa peale, et mõnelt kohalikult kütust paluda. Silmate üht pisut räsitud välimusega maja. Hoolimata sisetundest, et sellises peldikus küll keegi ei ela, otsustate siiski õnne proovida. Jooksete läbi vihmase heina majani. Koputate. Uks vajub vaikselt lahti. Avaneb vaade pilkaselt pimedale toale. Astute sisse.