VANAD MÄNGUD

Hullu Kelder 2

Enamik teavad seda baari. Võibolla ei mäletata nime, ent umbkaudselt teatakse, kus see asub. „Hullu kitse“ baar jääb keskuse ja linna vaesama osa piirile. Käes on hiline öötund. Suurem osa baare ja pubisid on juba suletud. Samas Teie seltskonnal on sakk sees ja keegi veel magama minna ei taha. Kuigi liiguvad kõlakad, et hullus kitses käib kahtlane kontingent, otsustate siiski sealt läbi astuda. Tuleb välja, et baar on igati ontlik. Taustaks mängib mõnus jazz muusika. Lauad on puhtad ja korralikud. Joogivalik on lai. Ehkki on pisut kummaline, et te olete ainsad kliendid. Leti taga seisab pikk sihvakas baarmen, kelle näol ilutseb laiaks venitatud irve. Külm judin käib üle selja. Enne kui te jõuata otsa ringi keerata ja baarist lahkuda, on baarmen teile tervitusnapsi välja valanud. Keeldumine oleks liialt jäme. Seega otsustasite viisakusest märjukese vastu võtta ja seerjärel edasi liikuda. Paraku muutub pilt ebamääraseks ja uduseks. Te ärkate Hullu keldris...

Raskusaste: 5.0 (väga raske)

Mängijate arv: 2-5

Hirmufaktor: 4/5

Natside Salapunker

Kevad 1945. Tüüringi liidumaa, Saksamaa. Liitlaste vaevaline luuretöö on viimaks vilja kandnud. Natside salajase maa-aluse punkri ja tuumapommi Wunderwaffe asukoht on kindlaks määratud. Tuleb otsustavalt ja kiiresti tegutseda. Eesootava erioperatsiooni käigus tuleb relvalaadungi kasti peitununa pääseda punkrisse ning transportida Wunderwaffe sealt ohutult välja. Operatsiooniks ettenähtud 60 minuti jooksul tuleb anda endast kõik, sest kaalul on Euroopa tulevik.

Raskusaste: 4.0 (raske)

Mängijate arv: 2-5

Vova sünnipäev

Taaskord oli kätte jõudnud aasta tippsündmus - Vladrimiri ehk Vova sünnipäev. Kingitusega, nagu ikka, polnud vaja õnneks suurt vaeva näha. Vova on ju vana "kõri". Pudel põues astusin trepikoja uksest sisse. Sealt edasi läks asi iga hetkega aina kummalisemaks. Esiteks jäi mulle ukselink pihku, seejärel kukkus uks hingedelt, siis komistasin ja kukkusin pudeli katki. Õnneks oli lift all ja ei pidanud märja hõlmaga trepikojas kaua passima. Vajutasin number "2"... edasisest mäletan vaid kahte kummalist nime, Ants Mutter ja Mati Mehaanik. Kohtumiseni Vova sünnipäeval!

 

Trailer

 

Täispikk mäng

Hullu Kelder

Õrn karjatus äratas väikese poisi unest. Hiirvaikselt hiilis ta oma toa ukseni ja lükkas selle kergelt irvakile. Poolhämaras esikus seisis pikka kasvu kõhetu kuju. Ta oli varjus, seljaga poisi poole ning maalis veripunase värviga põrandale. Hirmunud poisike lipsas kähku voodisse ja teeskles, et ta magab. Sammud lähenesid. Magamistoa uks lükati lahti. Pikka kasvu mees astus tuppa ja kriipis midagi seinale, pugedes seejärel voodi alla. Poiss ajas silmad vidukile ning proovis lugeda seinale kirjutatut. Pime oli, aga silmad hakkasid tasapisi sellega harjuma - lõpuks piisavalt, et tähed kokku veerida. Ta luges: "Ma tean, et sa oled üleval.” Samal hetkel tundis poiss valusat torget südames... Mees võpatas ja avas silmad. See oli olnud kõigest uni. Alt korrusel kostis aga ühtäkki ebainimlikku oigamist. Ta tõusis üles ning läks trepist alla. Hääled muutusid keldrile lähenedes üha valjemaks. Ta oli vist unustanud. Ta oli unustanud keldri ukse lahti. Mees lükkas krägiseva ukse külma rahuga kinni ja sulges selle tabalukuga. Vaikus...

 

Trailer

Peldik

Sõidad kuumal suvepäeval sõbraga Pärnu randa. Päike paistab, autoraadiost kostuvad sinu lemmiklaulud, mõttes mõlguvad pruunid päevitunud kehad. Hinges on kirjeldamatu rahulolu, justkui oleksid äsja astunud sisse paradiisi värvatest. Elu on ilus. Äkitselt on aga eikusagilt taevasse ilmunud tumesinised rünksajupilved ning hetk hiljem hakkab oavarrest kallama. Nagu sellest veel vähe oleks ütleb sõber, et kütus on otsakorral ja lähima tanklani pole lootust jõuda. Pöörate maanteelt maha esimese ettejuhtuva teeotsa peale, et mõnelt kohalikult kütust paluda. Silmate üht pisut räsitud välimusega maja. Hoolimata sisetundest, et sellises peldikus küll keegi ei ela, otsustate siiski õnne proovida. Jooksete läbi vihmase heina majani. Koputate. Uks vajub vaikselt lahti. Avaneb vaade pilkaselt pimedale toale. Astute sisse.